Norsko

Pevnost Akershus Slott

Akershus

Chrání Oslo před útoky z moře bezmála 700 let. Byla postavena na konci Oslofjordu. Její stavba byla zahájena roku 1299 a prošla mnoha rekonstrukcemi. Nyní je vidět ze středověké budovy pouze hladomorna. Děla se zde vyskytují od konce 16. století a jsou stále v provozu. Výstřely z nich si můžete užít má-li někdo z královské rodiny narozeniny. Nejvýznamnější bitvou při které obstála bylo obléhání Karlem XII. V roce 1716. V sedmnáctém století byla přestavěna na renesanční zámek a její obranná role pozbyla na významu. Dnes se zde pořádají vládní akce a některé místnosti slouží jako muzea.

Muzea v pevnosti

Norges Hjemmefrontmuseum (v pevnosti Akershus)

Toto muzeum dokumentuje norský odboj proti okupantům. Nalezneme zde k dispozici magnetofonové pásky s proslovy, filmové záběry přibližující válku, dokumenty a plakáty.

Norges Hjemmefrontmuseum

Muzeum sídlí v kamenném muzeu dlouhém 200 metrů v Bindingsverkshuset (Hrázděný dům) na vrcholku Akershut Slott. Otevřeno bylo 8. května 1970 při 25. výročí osvobození. Vedle muzea je postaven pomník za padlé Nory ve válce.

Hoymagasinet (v pevnosti Akershus)

Muzeum věnované Oslu (Christianie) v letech 1624 až 1840. Dvěstě let obnovování Osla po velkém požáru ilustrují makety a další exponáty. Můžete také sledovat krátký 25 minutový film.

Pevnost Akershus

Tip: Výhodné Provident půjčky vyřeší Vaše finanční problémy. Skvělím řešením je Home Credit půjčka. Americká hypotéka, Hledáte profesionální autoškolu v Praze? Zkuste V.I.P. autoškola Praha, které je vybavena moderními auty. Oblékněte si hip hop oblečení, stylové kalhoty, boty, tepláky. Krutý Hadry, to je fakt husté oblečení. Ceny oblečení již od 250Kč. Vaše zdraví.

Akershus

Sargofág krále Haakona VII. uvnitř pevnosti.

Akerskus

Opevněné dveře chránící vstup do pevnosti Akershus.

jinde:
stránka:
Poznejte Norsko - norsko.poznejte.cz - webdesign Ošklivý sup